Matematyczna układanka

Wracam do życia! 
Nie ukrywam, bo nigdy nie zależało mi, aby tworzyć fałszywy obraz o sobie - zmagam się z trudami nauczycielskiego żywota. Jednocześnie cieszę się i z niepokojem poznaję "uroki" studiów doktoranckich. Mówiąc krótko: trochę nie ogarniam :) Ale myślę, że z czasem wpadnę w mój ukochany "szał" i "bieganinę".

Tymczasem dzielę się czymś, co wykorzystuję w pracy z moimi pierwszaczkami - dobrze się sprawdza! Wiele osób pewnie kojarzy takie układanki wykonywane z patyczków laryngologicznych. Są cudowne, urocze, choć ciut pracochłonne (chociaż nie jakoś bardzo). 

źródło:lilioweprojekty.pl
Potrzebowałam jednak czegoś na większym formacie - do wspólnej pracy, na tablicy. Co zatem przygotowałam? Układankę w formacie ok. A3. Gotowa do wydrukowania, podzielona na strony - warto ją dodatkowo pokolorować. Układanka polega na ułożeniu w kolejności liczb od 1 do 5. Dla ułatwienia dla pierwszaków zamieszczone zostały kropeczki w odpowiedniej ilości. Wydrukowaną układankę pokoorowałam, zalaminowałam, wycięłam, a do tyłu przykleiłam malutki kawałeczek taśmy magnetycznej - tym samym układanka idealnie sprawdza się na tablicy magnetycznej. 
Do pobrania tutaj.

Zatem dzielę się i już teraz mówię, że będzie ich więcej. Chcecie? :)

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty