Kraina Fiszek – interaktywne fiszki w kilka minut

Kolejny post przedstawiający ciekawe narzędzie online dla nauczycieli J
Źródło:fabrykafiszek.pl

W poprzednim poście zaprezentowałam przygotowane przeze mnie fiszki do utrwalania najpopularniejszych pierwiastków. Przygotowałam je za pomocą Fabryki Fiszek.
Fabryka Fiszek to bardzo ciekawa witryna przeznaczona dla uczniów, rodziców, nauczycieli i szkół. W zasadzie służy tworzeniu fiszek, ale jest też pewnego rodzaju platformą zdalnego uczenia się oraz narzędziem przydatnym do wykorzystania w ramach zwykłych zajęć.
Źródło: madeonmoon.pl


Do korzystania z serwisu konieczna jest rejestracja. Jest ona jednak szybka i darmowa. Gdy już jesteśmy zarejestrowani możemy przystąpić do tworzenia fiszek. Samo tworzenie jest bardzo proste. Gdy wybierzemy nazwę, kategorię oraz słowa kluczowe do naszej „paczki” fiszek pojawiają się nam w dwóch kolumnach białe pola do standardowego wpisania treści fiszek – awersu i rewersu. To dość tradycyjne rozwiązanie. Dodatkowo możemy na fiszki wstawiać ilustracje. Oba te warianty umożliwiają wydrukowanie później plików z fiszkami. Jest również możliwość dodania lektora lub dźwięku – te możemy wykorzystać w multimedialnej wersji fiszek. Po stworzeniu naszej „paczki”, w swoim profilu mamy możliwość przyjrzenia się przygotowanym fiszkom. Możemy również je wydrukować w standardowym rozmiarze lub w wersji a4. Możemy również ćwiczyć na podstawie posiadanych ćwiczeń, udostępniać je uczniom, tworzyć na ich podstawie testy. Sama jestem zaskoczona możliwościami serwisu! Przygotowane fiszki można również wystawić w sklepie istniejącym w ramach serwisu, a także kupować fiszki innych autorów – niektóre są darmowe. Fiszki mogą dotyczyć różnych dziedzin, są odpowiednio grupowane. Różne mogą być również zastosowane języki. Jedyne, co nieco komplikuje pracę z witryną jest to, że konieczne jest posiadanie przez uczniów kont w serwisie, aby móc im udostępniać fiszki, śledzić ich postępy i zapraszać do testów. Jednak do przygotowywania fiszek, wykorzystywania ich na tablicy multimedialnej czy drukowania wystarczy posiadanie konta przez nauczyciela.
Źródło:fabrykafiszek.pl


Co myślę o fiszkach? Nie znoszę uczenia  się na pamięć i nawet, gdy jest to konieczne staram się wykorzystywać skojarzenia, skróty czy przeróżne inne mnemotechniki. Jednak fiszki są w porządku podczas utrwalania wiedzy. Świetnie sprawdzają się w uczeniu dzieci kontroli własnych osiągnięć. A oprócz tego nie musza ograniczać się do swojej typowej roli. Można za ich sprawą tworzyć przeróżne karty do gier, zabaw i zadań – wszystko jest tylko kwestią  naszej kreatywności. Naszej lub naszych uczniów :)

A Wy? Lubicie fiszki? Co o nich sądzicie? 

Komentarze

  1. If you get bored with spinning these reels at video slots, be happy verify out|to take a look at} the positioning selection of desk video games, especially the superb blackjack department. Most online slot video games at Cafe Casino come from 7 game providers, together with trade leaders like RTG, Revolver Gaming, and more. Once you could have} made your decisions and the choices are revealed, all the opposite symbols additionally be} revealed as well - 코인카지노 typically with a better choice than the ones you picked. Nothing is ever "beneath" these symbols to pick from; the machine changes the icon picture to no matter its present calculation quantity tells it to reward you.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty