Fiszki - Pierwiastkowanie cz. 1 + Fabryka Fiszek

Pośród sugestii co do oczekiwanych pomocy na blogu pojawiła się m.in. prośba o coś związanego z pierwiastkowaniem. O samym pierwiastkowaniu, nieco więcej napiszę innym razem. Jest to zagadnienie zdecydowanie dla „starszych” uczniów, jednak sprawia zazwyczaj niemałe trudności związane ze zrozumieniem jak to działa. Przyznam – tłumaczenie czym jest pierwiastkowanie nie jest łatwe. Jestem zdecydowaną zwolenniczką zestawiania pierwiastkowania z potęgowaniem, wskazywania ich wzajemnej zależności. Jednakże zapewne wielu z Was miało okazję (tak jak i ja J) uczyć się w pewnym momencie potęg i pierwiastków drugiego stopnia do 20. 

Źródło: fabrykafiszek.pl

Oczywiście nadal jestem przeciwniczką uczenia się na pamięć. Sądzę jednak, że takie fiszki z najczęściej spotykanymi pierwiastkami zwyczajnie mogą się przydać w utrwaleniu i usprawnieniu posługiwania się nimi w kontekście egzaminów, testów czy konkursów. Zatem - najpierw uczymy myśleć, a później możemy wyrabiać jakiś powiedzmy… nawyk ;)
Fiszki pobrać można tutaj.
Źródło: fabrykafiszek.plPrzy okazji – przygotowałam je w kolejnej fantastycznej witrynie przydatnej dla nauczycieli – Fabryce Fiszek. Strona umożliwia tworzenie fiszek do druku, zamawianie wydruku, sprzedawanie, tworzenie z nich testów wiedzy, udostępnianie uczniom do ćwiczeń czy wykorzystywanie na tablicy multimedialnej. Zapraszam do zapoznania się z witryną i jeśli chcecie – chętnie napiszę o niej więcej.
Cieszmy się wakacjami! Tak szybko mijają :)
Źródło: fabrykafiszek.pl

Komentarze

Popularne posty