Paszport czyli nadchodzą dni wakacyjnej podróży!


Oto co robię, zamiast uczyć się na jeden z najważniejszych i najtrudniejszych egzaminów na studiach... Mam nadzieję, że mogę liczyć na wasze kciuki jutro :)


Gdy wspominam dzieciństwo i wakacje, mam w głowie masę wspomnień! Przede wszystkim pamiętam, że była to zawsze niesamowita przygoda rangi lotu w kosmos - nawet jeśli był to po prostu spacer do parku i zabawy w piaskownicy czy fontannie (za które w obecnych czasach pewnie obrywa się po głowie:)). Naprawdę! Idąc oszałamiające 800 metrów do miejskiego parku czułam się jakbym odkrywała nowy świat. A wyjście do lasu celem nazbierania szyszek? To istna szkoła przetrwania!
Oj kiedyś było lepiej... Bo inaczej patrzyliśmy na świat!

Pamiętam jednak też chwile, gdy wiało nudą... Podróż czy marudzenie dorosłych, że chcą popołudniową drzemkę... O nie! Wtedy z pomocą przychodziły przeróżne "książeczki" z łamigłówkami, zadaniami... 

Jakoś tak łącząc te wspomnienia wpadłam na pomysł stworzenia dla Was i waszych uczniów/pociech/wychowanków takiej małej książeczki... Paszportu wakacyjnych przygód!

Można tutaj wpisać miejsca, które odwiedzamy, narysować krajobraz, dołączyć pieczęć... Dodatkowo znajdziemy różne propozycje zadań, zabaw. Niewiele, ale w awaryjnej sytuacji się przyda :)
(Kartek jest bodajże 6 + okładka + strona z danymi właściciela. Poniżej przykładowe.)


Niestety nie mam na tyle czasu, by przygotować to do takiego idealnego wydruku jak w księgarni... Zatem można wydrukować sobie ten plik na własnej domowej drukarce próbując z drukiem dwustronnym (jest to do zrobienia i jeśli ktoś taki sposób chce wypróbować - proszę o informację, wyślę plik "w częściach") albo wydrukować "normalnie", okładkę złożyć na pół a kartki połączyć ze sobą w "harmonijkę" przy użyciu kleju/taśmy i zginania kartek  i tę "harmonijkę" wkleić w okładkę :)

Można też nic z tym nie robić, zbierać jak w teczkę - co kto lubi :) 

Zapraszam Was do spróbowania. By wakacje były czymś więcej niż wspomnieniem! 

Tutaj można pobrać plik pdf. Oczywiście za darmo, ale proszę - dajcie znać gdy pobieracie - wtedy wiem, czy w ogóle warto :) Bardzo chętnie również zobaczę jak wykorzystujecie te materiały :) Uwaga! Jeśli ktoś ma pomysł, ochotę, marzenie, potrzebę by modyfikować karty, tworzyć własne - bardzo proszę i zachęcam! :)

Komentarze

Popularne posty