Matematyczne dubelki

Uwielbiają ją dzieci oraz dorośli.
Kilka miesięcy szukałam pretekstu i motywacji do spróbowania swoich sił w tworzeniu dubelków Wreszcie nadarzyła się okazja - stworzenie w ramach studiów gry dla dzieci przebywających w szpitalu. I oto jest. Dubelki w moim wykonaniu. Pierwsze i ręczę, że nie ostatnie! Bo choć wymaga nieco pracy i czasu spędzonego w fotoszopie, to niewątpliwie wciąga!

Co robi duble na "Matematyce"? Po pierwsze, nigdy nie miałam zamiaru ograniczać się jedynie do kart pracy z matematyki. Po drugie, wszelkie gry kształtują ważne w uczeniu się matematyki cechy. W tym wypadku jest to koncentracja, pamięć, orientacja przestrzenna, percepcja wzrokowa... Ćwiczy się również umiejętność rozpoznawania tych samych elementów w pomniejszeniu/powiększeniu lub w innym położeniu czy kierunku. I świetnie kształtuje odporność, dojrzałość emocjonalną, która w matematyce jest moim zdaniem NIEZBĘDNA.

Duble, które stworzyłam jako pierwsze nosi tytuł "Bajkowy szpital".  Obrazki, których użyłam pochodzą z internetu i stanowią mix postaci "z Disneya" oraz elementów związanych z pobytem w szpitalu.
Wskazówki co do wykonania duble znalazłam na blogu lilioweprojekty.pl, i wykorzystałam polecany tam algorytm, który znaleźć można tutaj.

A oto wynik mojej pracy. Przykładowe karty:
A komplet 31 kart można pobrać tutaj:
https://drive.google.com/file/d/0BywI57y3bEIsd0dGdnhtNWVuN0E/view?usp=sharing
I niech Was nie zmylą puste koła na 1 stronie pliku - to zapełniacz kartki, który może posłużyć jako przekładki lub... joker?:)

Macie jakieś pomysły na dubelki? Może chcielibyście dotyczące jakiegoś konkretnego tematu? Czekam na Wasze pomysły!

I przyznajcie się... kto z Was też ma ogromną frajdę podczas gry z dziećmi? :)

Komentarze

Popularne posty