Puzzle czy gra? - Puzzlogra Dżungla od Nasza Księgarnia

Tego lata (bo choć trudno w to uwierzyć nadal mamy lato) pojawił się u mnie kurier z nowością od Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Jest to Puzzlogra Dżungla. 

Puzzlogra? Co to takiego? 
Jest to oczywiście połączenie gry planszowej i puzzli. A moim zdaniem - również gry typu "memory". 


W pięknym pudełku znajduje się 40 płytek-puzzli, 5 płytek specjalnych, 3 czyste płytki, 4 pionki i dwustronna plansza. Po jednej stronie planszy mamy pole do rozgrywki, po drugiej - ilustracje zwierząt z informacjami na ich temat. 

Celem gry jest ułożenie na planszy kolorowej ilustracji z puzzli-kafelek. Rozgrywka polega na odsłanianiu kafelek i umieszczaniu ich na planszy, zgodnie z zasadą "od dołu do góry", a gdy nie jest to możliwe - nad planszą, jednak wtedy są one zakryte. Gdy graczowi uda się ułożyć pełne zwierze otrzymuje tyle punktów, z ilu kawałków składa się obrazek. Wygrywa gracz, który zdobędzie najwięcej punktów, czyli dotrze najdalej na planszy. Gra posiada kilka ciekawych elementów. Pierwszym z nim są drewniane pionki w postaci "czapeczek", które można wkładać jeden na drugi, a tym samym dodawać dynamiki rozgrywce. Inny ciekawy element to włączenie mechanizmu zapamiętywania, znanego z gier typu memory. 

Sama rozgrywka jest dość spokojna, płynna, ale nie brak jej dynamiki. Zasady gry są bardzo proste. Całość sprawia, że gra jest dobrą propozycją zarówno dla najmłodszych, jak i starszych graczy. Tym samym Dżungla to naprawdę przyjemna gra rodzinna! 

Chociaż przyznam, ze dostrzegam jedną małą wadę - rozmiar pudełka - dość nietypowy, niełatwo było mi wpasować ją w regał :) Ale to drobnostka!

Komentarze

Popularne posty