Plan lekcji odrobinę inaczej - rozszerzenie

Rok temu, zainspirowana własny doświadczeniem z rozmowy z pewną pierwszoklasistką przygotowałam dla Was, a właściwie dla Waszych pociech i uczniów, coś takiego jak "Obrazkowy plan lekcji". Post na ten temat przeczytać można tutaj

Nie chciałam przypominać tych materiałów bez dołożenia do nich nowych elementów - chyba musiałabym sobie za lenistwo odebrać słowo "inspirowane" z nazwy, bo moim celem jest nie tylko być inspirowaną ale przede wszystkim poddawać się inspiracji. 

Przypomnę jednak krótko o czym właściwie piszę. Obrazkowy plan lekcji to pomoc dla najmłodszych uczniów, zazwyczaj pierwszoklasistów. Często pierwszaki mają jeszcze drobne trudności, by nie pogubić się w następstwie dni i tygodni. Do tego jak zapamiętać ten skomplikowany ciąg zajęć? Dorosłym to dobrze - zapiszą, odczytają i gotowe! Ale nie każdy pierwszak potrafi tak dobrze czytać. By zatem czuć się trochę lepiej w tym szkolnym szaleństwie, by móc wszystko jakoś poukładać i być coraz bardziej samodzielnym taki obrazkowy plan może pomóc. 

Obrazkowy plan to szablon planu zajęć z miejscem na wpisanie godzin oraz etykiety, które można wkleić w odpowiednie rubryki. Można to zrobić w programie Paint i wydrukować, ewentualnie można kleić ręcznie :) 

W tym roku dodałam kilka nowych szablonów planu. Mamy zatem, oprócz zeszłorocznego wariantu, plan z motywem Harry'ego Pottera, biało - czarny plan z dziewczynką z balonikami, plan z przyborami szkolnymi w skali szarości, plan w motylki, w kolorowe plamy oraz coś dla wielbicieli książek - ze stosami książek do pokolorowania. Powiększyła się też nieco kolekcja etykiet. Do ubiegłorocznych dołączyły etykiety najpopularniejszych kółek: teatralnego, plastycznego, matematycznego i przyrodniczego oraz Odysei Umysłu, a także zajęcia wyrównawcze oraz zajęcia rozwijające uzdolnienia. 

 


A etykiety z zeszłego roku nabrały nieco kolorów:)
Mam nadzieję, że również w tym roku zdecydujecie się na taką formę planu. 

To jak, przyda się? :)
Wszystko do pobrania TUTAJ.

Kochani! W razie problemów technicznych z plikami - proszę o kontakt. I bądźcie wyrozumiali - wszystko starałam się robić samodzielnie, korzystając jedynie z dostępnych mi narzędzi, czcionek i pędzli. A jak mówię - grafikiem nie jestem :)

Komentarze

Popularne posty