"Najpierw w lewo, w prawo potem..." - czyli prosta gra o ruchu drogowym

Zbliża się nowy rok szkolny. Jednym z tematów poruszanych we wrześniu jest bezpieczna podróż do i z szkoły lub przedszkola. Zatem przypominamy obowiązujące nas reguły związane z ruchem drogowym pieszych. 

Chciałam dziś Wam zaprezentować i udostępnić stworzoną przeze mnie grę planszową o ruchu drogowym. 
Stworzona przeze mnie plansza jest dość prosta w budowie. Gracze za pomocą rzutów kostką poruszają się po polach od startu do domu. Jeśli po drodze gracz zatrzyma się na znaku zapytania odpowiadają na pytanie premiowe (plik "zapytajki"). Jeśli stanie na polu ze znakiem przejścia dla pieszych odpowiada na pytanie (plik "pytania przejścia). W przypadku gdy odpowiedź jest prawidłowa, może skorzystać ze skrótu - przejścia dla pieszych. Gdy pionek zatrzyma się na polu z czerwonym światłem - traci kolejkę. 
Prosta gra planszowa pozwala utrwalać obowiązujące zasady. Ponadto jest bardzo cenna w edukacji matematycznej - uczy przestrzegania reguł, ćwiczy przeliczanie i pamięć, kształtuje tak cenną odporność emocjonalną dzieci. 

Grę oraz pliki z propozycjami pytań (oczywiście można je rozbudowywać, to tylko propozycja) można pobrać TUTAJ.Dajcie znać co sądzicie, czy komuś się przyda :) Będzie mi miło gdy poznam Waszą opinię :)


Gdyby ktoś wspominał, że studia nie inspirują - wykonałam to kiedyś w ramach studiów :)

Komentarze

Popularne posty