Kalendarz Świąt Nietypowych

Każdy dzień jest okazją do świętowania! 

Na studiach, w ramach jednego z przedmiotów, każdy student miał za zadanie stworzyć właśnie taki zbiór nietypowych okazji do przeprowadzenia ciekawych zajęć w przedszkolu. Ja zdecydowałam się, że zapełnię cały kalendarz, dzień po dniu! I tak oto powstał mój "kalendarz świąt nietypowych". 

Spis ten powstał na bazie poszukiwań w czeluściach internetu różnych ciekawych "świąt". Jednak, ku mojemu zaskoczeniu, nie każdy dzień miał temat odpowiedni dla dzieci. Były również dni bogate w wydarzenia. Dlatego w dni, w które nic nie było wpisane, przesunęłam kilka świąt z innych dni. Oczywiście to i tak nie spowodowało zapełnienia 365 dni, zatem w pozostałe dni, szczególnie wakacyjne, wymyślałam własne święta, które mogą się spodobać dzieciom, a pasują do pory roku. 
Postanowiłam się tym podzielić, bo szkoda, by leżało bezużytecznie. Być może przyda się komuś, kto planuje pracę na najbliższy rok.
Jeśli zatem ktoś jest zainteresowany tym "kalendarzem", spisem dni nietypowych, może go pobrać tutaj.


Będzie mi bardzo miło jeśli dacie znać, czy okazał się przydatny. Które z tych dni szczególnie Wam się podobają? Być może stworzę scenariusze :)

Komentarze

 1. Świetny kalendarz.
  Ja tak bardziej od strony matematycznej. Może warto go trochę uzupełnić:
  30.09 - Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
  14.03 - Dzień liczby pi
  Mam już pomysły na wykorzystanie wielu z tych dni w pracy z klasą. Podsunę je też samorządowi uczniowskiemu i jestem pewna, że uczniom inwencji nie zabraknie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty