Pieniężne memory


Choć trudno mi znaleźć chwilę na pisanie, to jednak obecny okres mojego życia jest całkiem przyjemny.  Mimo masy obowiązków nie cierpię na skrajny brak czasu. Gorzej z siłami...

Dziś jednak już po przedszkolnej wigilii, już po wszelkich zajęciach... Prezenty kupione, mieszkanie w nieładzie, ale pod kontrolą :) I choć miałam ambitne plany, że tyle zrobię, napiszę, stworzę... Niewiele się udało. Jednak post dla Was powstał.


Niejednokrotnie pisałam już o memory. Fantastyczna gra, znana również pod nazwami "memo" czy "pamięć". Ćwiczy pamięć, orientację przestrzenną... A dzisiejsze memory pokazuje nam również, jak to pieniądze mogą się "rozmieniać". 

Wymyślone wraz z moimi "towarzyszkami niedoli" na potrzeby uczelnianych zajęć. Wykonanie, moje, ale z użyciem obrazków z sieci, aby wyglądały realnie:)

Na pierwszej karcie zamieszczone są "rozdrobnione" kwoty.

Na drugiej natomiast pojedyncze banknoty czy monety, odpowiadające tym z karty pierwszej. 
Uwaga: Dobra rada :) Warto jeden rodzaj kart oznaczyć kolorem, by od razu było wiadomo, jak szukać par :)


Studenci bawili się dobrze i ekspresowo poradzili sobie z tym zadaniem. Myślę, że dzieciom też się spodoba i w zależności od wieku - czas na grę będzie różny. 

Obliczenia pieniężne są umiejętnością bardzo potrzebną w codziennym życiu. I chociaż zazwyczaj dzieci świetnie liczą "na pieniądzach", to warto ćwiczyć na przykład właśnie rzeczone "rozmienianie". Na co dzień często się z tym spotykamy. W podręcznikach szkolnych natomiast nie zawsze. 

Tradycyjnie już - jeśli ktoś chciałby plik - proszę o informację tutaj czy na fb :)

Mam nadzieję, że napiszę coś jeszcze nim zasiądę do Wigilii:)

Komentarze

 1. Witam. Czy mogę prosić o te karty. k.stec1971@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam, chciałabym poprosić te karty pracy magda.ulman#gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzień dobry,

  Czy mogłabym prosić o plik z pieniężnym memory na e_mail: wik.bart@wp.pl?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty