Facebookow'y research - przegląd matematycznych pomocy

Dla stworzenia jakiegokolwiek ładu pomiędzy tym co tutaj, a zawartością strony na facebook'u taki oto post - zestawienie. Pomoce, które udostępniałam Wam na fb. Zatem - do dzieła!

Memory matematyczne


Memory matematyczne, to liczbowa wersja znanej każdemu z nas od dziecka gry. Posiada wiele zalet: jest prosta do przygotowania i modyfikowania w zależności od tematu i poziomu trudności. Stwarza atmosferę zabawy, emocje związane z rywalizacją, a przy tym oczywiście uczy.
Niektórzy czują się rozemocjonowani już na etapie cięcia kart (zdjęcie poniżej:)).



Fiszki

Fiszki mogą być również matematyczne! Choć można żyć nie znając tabliczki mnożenia na pamięć i każdorazowo przeliczać wynik, to jednak nieustannie praktykuje się jej pamięciowe przyswajanie. Pomóc w tym mogą właśnie takie fiszki:)

Karty pracy 




Klasyka! Kilka swego czasu stworzyłam i Wam udostępniłam :) Osobiście bardzo je lubię. 

Tangramy

Stara chińska łamigłówka - którą uwielbiam! Zasady działania tangramu są proste - zadaniem jest ułożeniem wybranego wzoru tak, aby wykorzystać wszystkie kształty i by elementy nie nachodziły na siebie. Nie jest to łatwe, jednak również można dopasować poziom trudności. Dla mnie to również świetne narzędzie do rozwijania orientacji przestrzennej, poznawania figur geometrycznych, porównywania ich, a także do działań twórczych! Nawet dla najmłodszych:)

Kolorowe liczby


Pomoc znana doskonale wszystkim nauczycielom. Przydatna w nauce dodawania, odejmowania :) Doskonale obrazują co i jak, choć jak dla mnie wymagają wiele precyzji. 


Była jeszcze kostka, były puzzle... O tym w innym poście. Na razie tyle. Jeśli ktoś chciałby uzyskać powyższe pomoce w wersji do druku - proszę o informację w komentarzu tutaj lub na facebook'u.

Napiszcie, czy korzystaliście kiedyś z tych pomocy, może nawet z tych udostępnianych przeze mnie? Co lubicie, czego chcielibyście więcej?

Miłego świętowania, pozdrawiam słonecznie

Komentarze

  1. Świetne pomoce i bardzo cieszę się, że tu trafiłam :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Również się cieszę :) Widzę, że kończyła Pani tę samą uczelnię na której studiuję;)

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty